Jak długo trwa założenie spółki?

Osoby, które zdecydowały się na założenie firmy zazwyczaj chcą ją poprowadzić w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Z ich strony bardzo często pada pytanie o to jak długo trwa założenie spółki z o.o. Niestety odpowiedź na nie może nie być satysfakcjonująca. Co prawda, zgodnie z prawem powinien być to tydzień, jednak w praktyce utworzenie spółki z o.o. zajmuje od kilku tygodni nawet do paru miesięcy.

Procedura rejestracyjna spółki z o.o. niestety jest długa i problematyczna. Wiąże się z koniecznością uzupełnienia licznych wniosków i formularzy oraz złożenia ich do wymaganych instytucji. Często proces dodatkowo wydłużają błędy i braki w składanej dokumentacji.

Na szczęście niedogodności te można w bardzo łatwy sposób zniwelować. Szansę na to daje zakup gotowej spółki, która pełną rejestracją ma już za sobą w związku z czym jest przygotowana by natychmiast poprowadzić pod sobą działalność.
Kupno spółki pozwala poprowadzić działalność już w zaledwie jedną dobę, a wszelkie obowiązki formalne ograniczają się do złożenia podpisu na umowie spółki w obecności notariusza.