Koszty rejestracji spólki z oo

Osoby decydujące się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo często świadome są z tego jak długa droga jest przed nimi. Samodzielna rejestracja tego podmiotu jest czasochłonna i problematyczna. Przez formalności z nią związane zajmuje ona przeciętnie 3-4 tygodnie, ale czasem czas ten przedłuża się nawet do 2-3 miesięcy. Kolejną niedogodnością są koszty rejestracji spólki z oo.
Na bezpośrednie koszty związane z rejestracją składają się opłaty sądowe w wysokości 500 zł za zarejestrowanie spółki w rejestrze przedsiębiorców w KRS, 100 zł opłata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz 0,5% wartości kapitału zakładowego jako podatek od czynności cywilnoprawnych. Ponadto do kosztów tych należy doliczyć koszty pracy notariusza, przeważnie kwota ta waha się w przedziale 600-900 zł.

Czas, jak również koszty związane z rejestracją spółki można ograniczyć decydując się przeprowadzić ją online. W takim przypadku w przeciągu jednej doby uzyskamy podmiot gotowy by poprowadzić pod nim działalność. Zdalna rejestracja nie wymaga również od nas skorzystania z usług notariusza, gdyż umowa zostaje sporządzona na podstawie wzorca umowy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments