Likwidacja spółki

Na początku artykułu warto wyjaśnić kwestię tego, czym jest likwidacja. To nic innego, jak postępowanie prowadzone w spółkach osobowych i kapitałowych mające na celu spieniężenie majątku oraz zakończenie bieżących spraw spółki.

W spółkach kapitałowych przeprowadzenie likwidacji jest warunkiem koniecznym do rozwiązania spółki i wykreślenia jej z rejestru. W przypadku spółek osobowych postępowanie likwidacyjne przed wykreśleniem z rejestru nie jest obligatoryjne. Wyjątkiem jest spółka komandytowo-akcyjna do której stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące likwidacji spółki akcyjnej. Likwidacja w spółce partnerskiej przebiega zgodnie z zasadami przewidzianymi dla spółki akcyjnej.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością rozwiązanie jej następuje w chwilą wykreślenia z rejestru sądowego.

Jeżeli interesuje Cię usługa jaką jest likwidacja spółki to zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty. Pomożemy Ci przejść przez całą procedurę, załatwimy formalności.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments