Porady w sprawie ubiegania się o wizę

Wiza wystawiana jest cudzoziemcom przez przedstawicielstwa dyplomatyczne lub konsulaty. Upoważnia ona osobę na przekroczenie granicy lub pobyt na terenie danego państwa. Zazwyczaj ma ona postać naklejki umieszczonej w paszporcie. W każdym kraju spotykane jest kilka rodzajów wiz. Najpopularniejszymi są wiza tranzytowa, turystyczna, biznesowa, pracownicza, studencka, dyplomatyczna.

Posiadanie wizy konieczne jest m.in. podczas wyjazdu do USA. Porady w sprawie ubiegania się o wizę warto zasięgnąć u prawnika. Starając się o wizę, należy pamiętać o przygotowaniu niezbędnych dokumentów, które pozwolą na jej otrzymanie.

Wiza może być zarówno jednorazowa, jak i wielokrotnego wyjazdu. Maksymalny okres, który jest dozwolony na pobyt w danym kraju zazwyczaj wyznaczany jest przez urzędnika imigracyjnego na granicy kraju i jest różny w zależności od kraju oraz rodzaju posiadanej wizy.

Potrzebujesz porady w sprawie ubiegania się o wizę? Skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalną pomoc w tym zakresie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments