Rachunkowość sp. z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo często otwierana jest ze względu na niewielki kapitał zakładowy wymagany do utworzenia danej jednostki. Minimalny kapitał zakładowy w spółce z o.o. to zaledwie 5 tysięcy złotych, a więc aż 20-krotnie mniej niż w przypadku spółki akcyjnej.

Podmiotu tego jednak nie warto zakładać wyłącznie ze względów finansowych, ponieważ jego prowadzenie jest bardzo kosztowne. W związku z tym może okazać się że nie będziemy w stanie sprostać wszystkim opłatom.

Najbardziej kosztowną kwestią jest rachunkowość sp. z o.o.. Podmiot tej jest bowiem zobowiązany do prowadzenia księgowości pełnej, opartej na księgach rachunkowych. Dokumenty te z polecenia ustawodawcy muszą zostać przekazane specjalistom, a więc księgowym lub biurom rachunkowym. Usługi księgowe niestety wiążą się ze sporymi opłatami.

Jeżeli decydujemy się na prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. jej księgowość powinniśmy powierzyć jednak biuru rachunkowemu, ponieważ ich usługi będą niższe niż w przypadku zatrudnienia księgowego na etat.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments