Zgromadzenie wspólników

Zgromadzenie wspólników to najwyższa władza w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Organ ten spotyka się na zakończenie roku obrachunkowego w celu zatwierdzenia bilansu oraz rachunku zysków i strat w spółce, a także w celu udzielenia absolutorium pozostałym organom spółki – zarządowi oraz (o ile istnieją) radzie nadzorczej i komisji rewizyjnej. Oczywiście zgromadzenie może zostać zwołane częściej niż raz do roku jeżeli wymagają tego interesy spółki.

Warto pamiętać o tym, że każde zgromadzenie wspólników musi odbywać się zgodnie z porządkiem obrad oraz w odpowiednim ustalonym wcześniej terminie. Miejsce powinno zostać wyznaczone w miejscowości, w której znajduje się siedziba spółki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostaje założona w celu prowadzenia firmy przez jedną lub więcej osób. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie tę formę spółki, ponieważ jest ona bardzo atrakcyjna pod względem odpowiedzialności. Jeżeli Ciebie także interesuje ta spółka i chciałbyś dowiedzieć się więcej na jej temat, zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments