Aport w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Rozpoczynając zakładanie spółki z o.o. należy zebrać kapitał początkowy. Powstaje on z udziałów czyli wkładów wnoszonych do spółki przez jej współwłaścicieli. Ich wysokość decyduje o prawa do spółki oraz o zakresie odpowiedzialności, za jej ewentualne zobowiązania. Gdy spółka nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań, na ich pokrycie zostaną przeznaczone wniesione wkłady, a nie pozostały majątek współwłaścicieli. Na tym polega ograniczona odpowiedzialność w spółce z o.o..

Wkłady na pokrycie kapitału zakładowego należy zebrać przed rejestracją w KRS, jeżeli odbywa się ona w trybie tradycyjnym. Jeżeli jednak rejestracji dokonuje się online, wkłady te mogą zostać zebrane po rejestracji, w terminie do 7 dni.

Pokrycie kapitału początkowego może mieć formę pieniężną – wkłady pieniężne – czyli wpłaty gotówki lub formę niepieniężną czyli aporty. Aport w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością to może być na przykład samochód lub maszyna. Warto jednak wiedzieć, że aporty można wnosić tylko w przypadku tradycyjnej rejestracji w KRS.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments