Badanie sprawozdania finansowego

0
(0)

Badanie sprawozdania finansowego ma na celu wyrażenie przez biegłego rewidenta pisemnej opinii (łącznie z raportem uzupełniającym opinię) o tym czy, sporządzone sprawozdanie jest zgodne z zasadami (polityką) rachunkowości, czy rzetelnie i jasno obrazuje w każdym aspekcie sytuację majątkową i finansową, jak również wynik finansowy danej jednostki.

Celem biegłego rewidenta jest stwierdzenie, czy sprawozdanie jako całość i stanowiące podstawę jego wykonania księgi rachunkowe są pozbawione uchybień, polegających na pominięciu lub zniekształceniu informacji ważnych oraz czy można uznać za wiarygodne i jasne informacje, które znajdują się w sprawozdaniu. Badanie sprawozdania finansowego zatem jest czynnością służącą uwiarygodnieniu informacji finansowych i nie tylko, aby zapewnić bezpieczeństwo obrotu gospodarczego w naszym kraju.

Do badania sprawozdania finansowego zobowiązane są określone jednostki, zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy o rachunkowości. Jednak zlecić badanie sprawozdania finansowego może zlecić każda jednostka.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments