Błędy we wniosku o założenie spółki z o.o.

5
(7)

Jakie najczęściej pojawiają się błędy we wniosku o założenie spółki z o.o. uniemożliwiające otworzenie biznesu? Dlaczego skorzystanie z pomocy specjalistów w wielu przypadkach może okazać się korzystniejsze niż samodzielne przeprowadzenie procedury rejestracji firmy?

Istotnie należy zaznaczyć, że przeprowadzenie procedury rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga znajomości obowiązujących przepisów prawnych oraz umiejętności zastosowania ich w praktyce. Obecnie rejestracja spółki przebiega za pośrednictwem systemów elektronicznych:
– S24
– PRS

Niezależnie od wybranego sposobu rejestracji – błędy we wniosku o założenie spółki z o.o. znacznie wydłużają procedurę otworzenia firmy. W momencie pojawienia się błędów (w zależności od ich rodzaju) sąd uprawniony jest do:
– wezwania do uzupełnienia braków formalnych we wniosku
– odrzucenia wniosku rejestracyjnego

W obydwu przypadkach istotne jest poprawienie błędów i ponowne wysłanie wniosku.

Przedsiębiorca musi pamiętać o terminie dopełnienia formalności. Po przekroczeniu terminów należy od początku przeprowadzić rejestrację podmiotu.

Nasze biuro oferuje pomoc zarówno w zakresie uzupełnienia braków we wniosku jak również z całkowitej rejestracji spółki. Zapraszamy!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 7

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments