Czy warto założyć spółkę z oo

0
(0)

Własna firma może przynieść nam naprawdę wiele korzyści. Warto ją więc założyć, posiadać przedsiębiorstwo i się rozwijać. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto założyć spółkę z oo, czy może jednak wybrać inny rodzaj działalności gospodarczej.

Nie warto się nad tym długo zastanawiać. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka kapitałowa, która posiada osobowość prawną. Bardzo korzystne jest to, że za swoje zobowiązania sama ona odpowiada, a nie wspólnicy. Dlatego nie musimy się o nic martwić. Nie stracimy majątku, na który tak długo pracowaliśmy. Spółka sama powinna pokryć wszystkie koszty, a nasz majątek nie może mieć z tym nic wspólnego.

Jeśli zdecydujemy się wybrać właśnie ten rodzaj działalności gospodarczej, to musimy pamiętać o tym, że na samym początku musimy obowiązkowo wnieść wkłady na pokrycie kapitału zakładowego. Minimalna kwota, to 5 000 zł. Nie jest to dużo. Zakładając inny rodzaj działalności musielibyśmy w niektórych przypadkach włożyć nawet 20 000 zł.
Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że proces rejestracji spółki z o.o. nie jest łatwy. Nie warto się tym jednak zbytnio przejmować. Teraz jest wiele możliwości uniknięcia całej tej procedury. Bez problemu można spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością kupić, lub zlecić innej firmie jej założenie. Możliwa jest także rejestracja przez internet.

Nie zastanawiaj się więc długo nad tym, czy warto założyć spółkę z oo., tylko już teraz rozpocznij do tego przygotowania. Jeśli masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy przy tym procesie lub chcesz uzyskać więcej informacji, to po prostu się z nami skontaktuj. Nasi specjaliści wszystko ci wyjaśnią i pozwolą na szybkie zarejestrowanie własnej działalności. Napisz do nas!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments