Czym jest PIT?

0
(0)

Zapewne nie raz słyszałeś, gdy ktoś mówił o konieczności złożenia przez siebie PIT-u w urzędzie. Czy jednak wiesz czym jest PIT?

PIT jest skrótem angielskiej nazwy Personal Income TAX oznaczającej podatek dochodowy od osób fizycznych. PIT oznacza także nazwę druku, za pomocą którego składa się deklarację rozliczeniową dotyczącą właśnie tego podatku. Jego odpowiednikiem jest CIT, czyli podatek dochodowy od osób prawnych.

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest podatkiem osobistym, co oznacza, że do jego regulacji zobowiązana jest każda osoba fizyczna która osiąga dochód, także małżonkowie chyba, że wystąpią z wnioskiem o łączne opodatkowanie. Do 30 kwietnia każdego roku osoby płacące PIT zobowiązane są złożyć zeznanie podatkowe zawierające wysokość wypracowanego dochodu w danym roku. Deklarację tą można wypełnić samodzielnie bądź skorzystać z pomocy fachowców.

Jeśli masz problem ze sporządzeniem deklaracji PIT, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy odciążą Cię z tego obowiązku.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments