Działalność jednoosobowa

0
(0)

Kodeks Spółek Handlowych dopuszcza możliwość jaką jest działalność jednoosobowa. Założyć ją może każdy, kto ukończył 18 lat, także obcokrajowcy pochodzący z terenu Unii Europejskiej.

Działalność jednoosobowa to rozwiązanie idealne dla małego przedsiębiorstwa z jednym właścicielem. Sprawdzi się w przypadku osób nastawionych na realizację konkretnego celu, posiadających własne zdanie oraz nie lubiących się podporządkowywać.

Dodatkowym atutem działalności jednoosobowej jest możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Oczywiście nie w każdym przypadku. W momencie, gdy dochody spółki przekroczą 1 200 000 euro (w przeliczeniu na polska walutę), jednostka zobligowana jest do prowadzenia pełnej księgowości.

Działalność jednoosobowa to nie tylko same ułatwienia, bo to również spadek odpowiedzialności na jednego wspólnika. Wiąże się to bardzo często z pracą po godzinach, brakiem urlopu oraz nadmiernym obciążeniem.

Nasza firma pomaga w założeniu jednoosobowej działalności. Skontaktuj się z nami, poznaj szczegóły i podejmij współpracę. My załatwimy za Ciebie wszelkie formalność, tak byś nie musiał się niczym denerwować, bo zajmą się tym prawdziwi fachowcy.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments