Etapy zakładania spółki z oo

0
(0)

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością niesie ze sobą obowiązek wcześniejszego wypełnienia wszystkich formalności rejestracyjnych i założycielskich. Aby rozpocząć prowadzenie firmy należy na samym początku spisać umowę ze wszystkimi wspólnikami spółki w formie aktu notarialnego. Późniejszym krokiem jest udanie się do odpowiednich urzędów w celu złożenia deklaracji podatkowej, wniosku o nadanie numeru NIP, VAT/VAT EU oraz REGON.

Czynności związane z deklaracjami podatkowymi wykonuje się w Urzędzie Skarbowym, a ustalenie numeru Rejestru Gospodarki Narodowej w Głównym Urzędzie Statystycznym. Tyle dla rejestracji płatnika, jeszcze ważniejszą rejestracją jest KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), w którym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskuje miano osoby prawnej i może sprawnie/legalnie funkcjonować i rozpocząć działalność gospodarczą dążącą do generowania zysków i zaspokajania potrzeb konsumenckich. Po sporządzeniu wniosku należy uiścić opłatę za ogłoszenie decyzji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Aby przejść w miarę możliwości szybko cały etap zakładania spółki z o.o. można skierować się o pomoc do wykwalifikowanego biura rachunkowego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie do naszej firmy i poznanie więcej szczegółów na temat procesu założenia przedsiębiorstwa.

Rejestracja spółki przebiegać może metodą tradycyjną bądź elektroniczną. Przedsiębiorstwo, tylko nie zapomnij dołączyć wszelkie dokumenty rejestracyjne.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments