Jak długo trwa zmiana danych w KRS 2023

0
(0)

Przedsiębiorca prowadzący działalność w formie podmiotu wpisanego do KRS, prędzej czy później będzie zmuszony zaktualizować dane spółki w rejestrze przedsiębiorców.

Spis treści:

Jak i kiedy zgłosić zmianę danych KRS
Jak długo trwa zmiana danych w KRS 2023 w S24
Jak długo trwa zmiana danych w KRS 2023 w PRS

Jak i kiedy zgłosić zmianę danych KRS

Istnieje szereg danych, w których każdą zmianę należy zgłaszać. Sąd należy poinformować, jeśli zmianie ulegnie siedziba podmiotu, skład osobowy zarządu, dane wspólników, zakres PKD lub treść umowy spółki. Na drodze prowadzenia działalności, dane te niejednokrotnie ulegają modyfikację.

Rozwijająca się firma może zechcieć poszerzyć zakres wykonywanych usług czy produkowanych towarów, do czego konieczne będzie dokonanie zmiany danych KRS.
Skład zarządu również może się zmienić, po wygaśnięciu mandatów członków organu, wspólnicy mogą zdecydować, że spółką ma zarządzać ktoś inny.
Umowa, sporządzana przed rozpoczęciem działalności, może nie zawierać wszystkich potrzebnych regulacji. W czasie trwania spółki, wspólnicy mogą chcieć dodać lub zmodyfikować zapisy, co również należy zgłosić do rejestru KRS.

Od 1 lipca 2021 roku aktualizowanie danych podmiotu odbywa się wyłącznie elektronicznie.
Ustawodawca przewiduje dwa systemy, za pośrednictwem których można składać dokumenty do rejestru w celu zaktualizowania informacji o spółce, są nim – S24 i PRS.

Jak długo trwa zmiana danych w KRS 2023 w S24

W systemie tym zmian danych mogą dokonywać podmioty, które zostały w nim założone, pod warunkiem że nie dokonywały aktualizacji w ramach aktu notarialnego. Jest to najszybszy sposób na dopełnienie formalności, od momentu przygotowania i złożenia wniosku, sąd ma 24h na udzielenie odpowiedzi zwrotnej i wprowadzenia zmian z rejestrze.

Jak długo trwa zmiana danych w KRS 2023 w PRS

Zmiana danych w PRS jest zdecydowanie dłuższa. Po pierwsze samo przygotowanie dokumentów jest bardziej czasochłonne, gdyż wymaga sporządzania aktu notarialnego. Po drugie, na udzielenie odpowiedzi na złożony wniosek, sąd ma nie 1 dzień ale aż 7.

Zmiana danych KRS – pomoc

Zapewniamy pomoc w dokonywaniu zmiany danych w systemie KRS. Nasza oferta obejmuje sporządzenie wszystkich dokumentów oraz złożenie ich za pośrednictwem odpowiedniego systemu. Gwarantujemy pozytywne rozpatrzenie wniosku.


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Przekształcenie spółki z o.o. w P.S.A.

Sp z o.o. z udziałem firmy zagranicznej

Opłata za rejestracje spółki z oo

 

Zmiana danych spółki w KRS
Pomoc w zmianie danych KRS

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments