Jak długo trwa zmiana danych w KRS

5
(10)

Przedsiębiorcy muszą pamietać o obowiązku aktualizacji danych spółki w KRS. To jeden z najważniejszych obowiązków wpływających na bezpieczeństwo firmy na rynku.

Spis treści:

Jak długo trwa zmiana danych w KRS?

Jakie dane należy aktualizować w KRS?

Aktualizacja danych spółki oferta

KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) jest instytucją dzięki, której spółki mogą prawnie funkcjonować na terenie Polski. Większość spółek zobowiązana jest do złożenia wniosku o wpis w rejestr przedsiębiorców, zasada ta nie tyczy się spółki cywilnej, gdyż ona wymaga wpisu w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej).

W przypadku jakichkolwiek zmian powstałych w przedsiębiorstwie, spółka zobowiązana jest dokonać aktualizacji odpowiednio zarządu, adresu bądź siedziby firmy oraz złożyć odpowiednie dokumenty w określonym czasie.

Jak długo trwa zmiana danych w KRS?

Według art. 20a ustawy o KRS, sąd rejestrowy ma 7 dni na rozpatrzenie złożonego wniosku oraz podjęcie decyzji odnośnie zmian. Postanowienie przepisywane jest na urzędowy formularz oraz wysyłane listem poleconym na aktualny adres przedsiębiorstwa.

Jak długo trwa zmiana danych w KRS w przypadku pomyłki popełnionej przez firmę? W takiej sytuacji cały proces przedłuża się o kolejne dni i formalności. Wszelkie błędy we wniosku aktualizacyjnym składanym do KRS wydłużają procedurę aktualizacji danych spółki w KRS. Poprawność danych oraz kompletność załączników pozwalają w krótkim czasie dopełnić obowiązku zmiany danych spółki w KRS.

Jakie dane należy aktualizować w KRS?

Przedsiębiorcy prowadzący firmę w postaci podmiotu wpisanego do Krajowego Rejestru Sądowego zobowiązani są do aktualizacji danych w KRS w zakresie m.in.:

  • adresu do korespondencji członków zarządu, wspólników
  • zakresu PKD spółki
  • zapisów umowy spółki
  • danych wspólników
  • sposobu reprezentacji podmiotu
  • zakresu udzielonych pełnomocnictw
  • adresu do e-doręczeń elektronicznych

 

Aktualizacja danych KRS oferta

Nasza Kancelaria oferuje pomoc w zakresie przeprowadzenia procedury aktualizacji danych spółki w KRS. W imieniu klienta przygotujemy i złożymy dokumentację aktualizacyjną w KRS i dopilnujemy, aby zmiany zostały wprowadzone w KRS najszybciej jak to możliwe.

Zajmujemy się aktualizacją danych w KRS niezależnie od rodzaju obowiązkowych zmian w KRS.

Wszystkich zainteresowanych aktualizacją danych w KRS zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje na temat oferty dostępne po skontaktowaniu się z naszymi specjalistami.

 


▶ Zachęcamy do lektury pozostałych naszych wpisów:

Zmiana adresu do doręczeń członka zarządu

Zmiana adresu spółki z o.o. w KRS

Uzupełnienie braków formalnych S24

 

aktualizacja-krs-oferta
aktualizacja-krs-oferta

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 5 / 5. Wynik: 10

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
2 lat temu

Sąd otrzymał wniosek o zmianie składu zarządu naszej spółki 25 marca, sygnaturę nadano 2 kwietnia. Dziś jest 21 kwietnia, czyli prawie 3 tygodnie. Dzwoniłam tam i dowiedziałam się, że zarejestrowanie spółki przez S24 owszem, jest szybkie ale wszelkie zmiany mogą trwać do miesiąca.

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  Marzena

Wniosek o zmianę przez s24 złożony w połowie lipca, dziś jest 18 października a sąd rejestrowy w tej sprawie nie zrobił nic. Tłumaczy, że referendarz miał urlop, bo wakacje byly. Sprawa prosta, dodanie jednej osoby do zarządu. Dokumenty złożone z calą pewnością poprawnie. Jak to robicie, że sądy robią Wasze wnioski w 2 dni, a pozostałych wnioskodawców leża 3 miesiące?