Jak długo trwa zmiana danych w KRS

KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) jest instytucją dzięki, której spółki mogą prawnie funkcjonować na terenie Polski. Większość spółek zobowiązana jest do złożenia wniosku o wpis w rejestr przedsiębiorców, zasada ta nie tyczy się spółki cywilnej, gdyż ona wymaga wpisu w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej).

W przypadku jakichkolwiek zmian powstałych w przedsiębiorstwie, spółka zobowiązana jest dokonać aktualizacji odpowiednio zarządu, adresu bądź siedziby firmy oraz złożyć odpowiednie dokumenty w określonym czasie. Nasuwa się, więc pytanie: Jak długo trwa zmiana danych w KRS?

Według art. 20a ustawy o KRS, sąd rejestrowy ma 7 dni na rozpatrzenie złożonego wniosku oraz podjęcie decyzji odnośnie zmian. Postanowienie przepisywane jest na urzędowy formularz oraz wysyłane listem poleconym na aktualny adres przedsiębiorstwa.

Jak długo trwa zmiana danych w KRS w przypadku pomyłki popełnionej przez firmę? W takiej sytuacji cały proces przedłuża się o kolejne dni i formalności. Warto więc powierzyć przeprowadzenie aktualizacji naszym ekspertom, którzy szybko i bezpiecznie zajmą się wszelkimi formalnościami.

Wszystkich zainteresowanych aktualizacją danych w KRS zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje na temat oferty dostępne po skontaktowaniu się z naszymi specjalistami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
6 miesięcy temu

Sąd otrzymał wniosek o zmianie składu zarządu naszej spółki 25 marca, sygnaturę nadano 2 kwietnia. Dziś jest 21 kwietnia, czyli prawie 3 tygodnie. Dzwoniłam tam i dowiedziałam się, że zarejestrowanie spółki przez S24 owszem, jest szybkie ale wszelkie zmiany mogą trwać do miesiąca.