Jak wygląda założenie spółki z o.o.

0
(0)

Niektórzy przyszli przedsiębiorcy decydujący się na prowadzenie swojej firmy nie wiedzą nawet jak wygląda założenie spółki z o.o. i w jaki sposób przebiega ten proces, a chcą brać się za poważne funkcjonowanie oraz osiągnięcie satysfakcjonujących wyników finansowych.

W pierwszej kolejności należało by spisać umowę między wspólnikami, później brać się za nieco trudniejsze czynności. Spółka z o.o., iż posiada osobowość prawną zobowiązana jest sporządzić umowę w formie aktu notarialnego.

Wszystko do tej pory włącznie z spisaniem umowy, wniesieniem odpowiednich środków finansowych czy materialnych jest można by powiedzieć niczym. Komplikacje zaczynają się wraz z rejestracją spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym, później odpowiednio w Urzędzie Statystycznym i Urzędzie Skarbowym. Dzięki złożeniu wniosku do KRS podmiot gospodarczy otrzymuje miano osoby prawnej i zostaje wpisany w rejestr przedsiębiorców. Natomiast po udaniu się i złożeniu dokumentów w pozostałych urzędach przedsiębiorstwo otrzymuje określony numer NIP i VAT / VAT EU.

Jeżeli wydaje Ci się, że proces założenie spółki z o.o. jest skomplikowany, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie załatwimy za Ciebie wszelkie formalności. Z nami otrzymujesz gwarancję na profesjonalną pomoc. Zapraszamy do kontaktu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments