Jak założyć spółkę z oo krok po kroku

0
(0)

Początkujący przedsiębiorca, który marzy o rejestracji własnej działalności gospodarczej bardzo często zadaje sobie pytanie „jak założyć spółkę z oo krok po kroku?”. Na początku warto zapoznać się z sposobami zakładania spółki, bo od 2012 roku przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z systemu on-line udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Tradycyjna rejestracja spółki z o.o. rozpoczyna się zawsze od sporządzenia umowy spółki w formie aktu notarialnego. Ten dokument stanowi podstawę funkcjonowania spółki. Kolejnym etapem będzie złożenie odpowiedniego wniosku rejestracyjnego w Krajowym Rejestrze Sądowym. W przypadku spółki z o.o. odpowiednim formularzem będzie KRS-W3. Funkcjonuje zasada jednego okienka więc wspólnicy mają obowiązek wypełnić tylko stosowne dokumenty, które zostaną następnie przesłane przez sąd rejestrowy do odpowiednich urzędów.

Inna procedura obowiązuje przy rejestracji spółki on-line, w której wykorzystywany jest wzorzec umowy spółki oraz nie funkcjonuje zasada jednego okienka.

Szukając odpowiedzi na pytanie „jak założyć spółkę z oo krok po kroku” warto skorzystać z pomocy naszych ekspertów, którzy nie tylko udzielą Państwu porad ale także pomogą w rejestracji spółki z o.o. w KRS.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments