Jak założyć swoją firmę?

0
(0)

Zapewne nie jeden z nas zastanawiał się nad założeniem własnej firmy. Pomysł na założenie działalności to już połowa sukcesu, jednak sam pomysł nie wystarczy.

Więc jak założyć swoją firmę? Co muszę zrobić?

Na samym początku należy określić czy jestem na tyle odważny żeby prowadzić ją sam.
Czy może mam kogoś z kim chciałbym rozkręcić biznes?

Jeżeli jesteś gotowy, aby stanąć na wysokości zadania i samodzielnie rozpocząć działalność, jednoosobowa spółka z o.o. to najlepszy wybór dla Ciebie. Zakładając ją masz pewność ze Twój majątek osobisty jest bezpieczny, a w razie niepowodzenia stracisz tylko to, co zostało przez Ciebie wniesione. Ponadto rejestracja tej spółki możliwa jest przez Internet.

Wchodząc na stronę Ministra Sprawiedliwości po zarejestrowaniu na stronie wypełniamy formularz. Automatycznie zostanie wygenerowana umowa spółki (co minimalizuje koszty, gdyż podczas tradycyjnej rejestracji umowa spółki musi mieć formę aktu notarialnego, co wiąże się z poniesieniem opłat). Poprzez rejestracje spółki przez Internet, samodzielnie musisz udać się do Urzędu Statystycznego w celu otrzymania numeru REGON oraz do Urzędu Skarbowego w celu złożenia wniosku o numer NIP. Następnie z otrzymanymi numerami musisz udać się do KRS-u, w celu potwierdzenia rozpoczęcia działalności i zakończenia formalności. Ostatnim krokiem będzie zgłoszenie nas samych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Natomiast jeżeli masz kogoś z kim chcesz rozpocząć działalność, równie korzystnym dla Was wyborem będzie spółka z o.o.. Podobnie jak z jednoosobową spółką z o.o. odpowiedzialność wspólników jest ograniczona, występuje możliwość rejestracji spółki przez Internet. Kroki rejestracji są bardzo podobne jak w opisanej powyżej spółce. Różnica będzie polegać jedynie na tym, że na stronie wraz z umową zostanie wygenerowana lista naszych wspólników, co podczas zakładania jednoosobowej spółki nie miało miejsca. Zobowiązani będziemy również do zgłoszenia siebie oraz pozostałych wspólników w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments