Jak założyć własną działalność gospodarczą

0
(0)

Masz dobry pomysł na biznes? Wykorzystaj go i poprowadź przedsiębiorczość w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Chodzi Ci teraz po głowie: Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Może zanim przejdę do konkretów, trochę o spółce z o.o i czym się charakteryzuje. Jest ona samodzielnym podmiotem posiadającym osobowość prawną. Zasady funkcjonowania sp. z o.o są uregulowane w Kodeksie spółek handlowych. Jednostka może posiadać jednego lub więcej wspólników- każdy dostosowuje do własnych potrzeb. Do głównych jej zalet zaliczamy brak odpowiedzialności właściciela za zobowiązania spółki. Między innymi dzięki temu, spółka cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Aby założyć spółkę z o.o należy sporządzić umowę spółki, zarejestrować ją w KRS oraz zdobyć niezbędne numery rejestracyjne takie jak: REGON, NIP i VAT. Są to czynności zajmujące dużo czasu, gdyż musimy chodzić od urzędu, do urzędu i wypełniać wszystkie formalności.

Jeżeli dalej masz wątpliwości jak założyć własną działalność gospodarczą skontaktuj się z naszymi konsultantami, a na pewno szybko i łatwo przejdziesz przez rejestrację spółki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments