Koszty zakładania spółek z o.o.

Koszty zakładania spółek z o.o. mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od tego jak wysoki kapitał początkowy ustanowi się w spółce. Im będzie on większy tym bardziej zwiększą się koszty zakładania spółki z o.o..

W spółkach kapitałowych wysokość kosztów, wiążący się z założeniem działalności są uzależnione od taksy notarialnej, czyli opłaty za nadanie umowie spółki formy notarialnej. Wysokość taksy notarialnej ustala się na podstawie wniesionego do spółki kapitału. Niestety w spółkach kapitałowych jego minimalna wysokość jest regulowana przepisami Kodeksu Spółek Handlowych.

W przypadku spółki z o.o. koszty założenia są bardzo małe, bo nie wymaga się wnoszenia wysokiego kapitału. To istotna zaleta spółki z o.o., lecz nie jedyna. Założenie spółki z o.o. to również możliwość ograniczenia odpowiedzialności majątkowej właścicieli. Powoduje to, że prowadzenie działalności gospodarczej jest znacznie łatwiejsze.

Koszty założenia spółki z o.o. nie są duże, a forma umożliwia ograniczenie odpowiedzialności majątkowej. Założenie takie spółki jest więc najlepszym wyborem!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments