Koszty założenia spółki

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jest jedną z siedmiu form spółek handlowych, jakie istnieją w polskim prawie. To także najczęściej wybierana forma przez przedsiębiorców nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie.Proces jej rejestracji może odbywać się na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest rejestracja tradycyjna, papierowa. Wiąże się z wizytą u notariusza. Drugą z nich jest rejestracja online z wykorzystaniem wzorca umowy.
Decydując się na zakładanie spółki, należy wiedzieć jakie są koszty założenia spółki . Pierwszym z nich jest kapitał zakładowy jaki należy wnieść aby spółka mogła funkcjonować. Kolejnym są opłaty związane z wizytą u notariusza. Dotyczy to jednak tylko rejestracji tradycyjnej. Za sporządzenie aktu trzeba zapłacić 160 zł, doliczyć do tego trzeba także koszty za odpis umowy, poświadczenie zgodności podpisu, podatek i taksę notarialną.
Kolejnymi kosztami jakie trzeba ponieść to opłaty za rejestrację spółki w rejestrze przedsiębiorców. Są także opłaty dodatkowe, w które można wliczyć: opłaty skarbowe za potwierdzenie rejestracji VAT, oraz podatek od czynności cywilnoprawnych.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments