Księgowość spółki z o.o.

0
(0)
Księgowość spółki z o.o. to najczęściej poruszany temat. Wiele osób jest zdania, że powinno się umożliwić w tej spółce prowadzenie uproszczonej księgowości. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Charakter spółki oraz prawo bardzo to uniemożliwiają. Tak więc księgowość spółki z o.o. jest prowadzona za pomocą księgi rachunkowej. 
 
Prowadzenie pełnej rachunkowości, jak ma to miejsce w spółce z o.o. jest trudne ze względu na bardzo rozbudowaną formę. Do prowadzenia rachunkowości trzeba dokładnie ewidencjonować każdą operację gospodarczą, na odpowiednich kontach księgi głównej, a czasem księgi pomocniczej. To nie wszystko. Należy również ewidencjonować majątek firmy oraz jej kapitały i zobowiązania. Pod koniec każdego roku obrachunkowego trzeba sporządzić bilans, rachunek zysków i strat oraz parę innych dokumentów, wchodzących w skład sprawozdania finansowego, które potem należy złożyć w US  i KRS.   
 
Księgowość spółki z o.o. to bardzo dużo obowiązków, lecz także dobra kontrola nad finansami spółki, pozwalająca nie tylko dobrze nimi zarządzać, ale i podejmować właściwe decyzje kierownicze. Warto nie zrezygnować z formy spółki z o.o. tylko dlatego, że prowadzi się w niej pełną księgowość. Jeżeli to problem, księgowość można polecić naszej firmie. Zajmiemy się tym najlepiej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments