Kto może założyć spółkę z oo

Marzysz o podjęciu działań w świecie biznesu? Chciałbyś spróbować swoich sił i przekonać się czy poradzisz sobie na stanowisku prezesa przedsiębiorstwa? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, już jutro będziesz mógł pochwalić się posiadaniem własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wielu zastawia się kto może założyć spółkę z oo, odpowiedź jest prosta: w zasadzie każdy. Ograniczenie dotyczy tylko jednoosobowych spółek z o.o.-nie mogą one być jedynym właścicielem innej spółki z o.o.. Procedura rejestracji nie należy do prostych, chyba że wykorzysta się do tego celu system S24. Jest to teleinformatycznego systemu udostępniany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, dzięki któremu możliwe jest założenie firmy z ograniczoną odpowiedzialnością bez wychodzenia z domu i zakończenie procedury w 24 godziny.

Skoro wiesz już kto może założyć spółkę z oo, może powinieneś się zastanowić, czy nie jest to opcja idealna dla Ciebie, i czy może nie powinieneś podjąć się jej rejestracji?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments