Likwidacja spółki

0
(0)

Na początku artykułu warto wyjaśnić kwestię tego, czym jest likwidacja. To nic innego, jak postępowanie prowadzone w spółkach osobowych i kapitałowych mające na celu spieniężenie majątku oraz zakończenie bieżących spraw spółki.

W spółkach kapitałowych przeprowadzenie likwidacji jest warunkiem koniecznym do rozwiązania spółki i wykreślenia jej z rejestru. W przypadku spółek osobowych postępowanie likwidacyjne przed wykreśleniem z rejestru nie jest obligatoryjne. Wyjątkiem jest spółka komandytowo-akcyjna do której stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące likwidacji spółki akcyjnej. Likwidacja w spółce partnerskiej przebiega zgodnie z zasadami przewidzianymi dla spółki akcyjnej.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością rozwiązanie jej następuje w chwilą wykreślenia z rejestru sądowego.

Jeżeli interesuje Cię usługa jaką jest likwidacja spółki to zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty. Pomożemy Ci przejść przez całą procedurę, załatwimy formalności.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments