Obliczanie składek na ubezpieczenie społeczne

0
(0)

Obowiązkiem przedsiębiorcy, który zatrudnia pracownika jest zgłoszenie ich do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Dotyczy to wszystkich osób, które są zatrudnione na umowę o pracę.

Jeżeli pracownik został zgłoszony do ubezpieczenia, to obowiązkiem pracodawcy jest obliczanie składek na ubezpieczenie społeczne od każdego wynagrodzenia, które należy się pracownikowi. Składki na ubezpieczenie społeczne ustala się od wysokości wynagrodzenia brutto, a na ubezpieczenie zdrowotne oblicza się na podstawie wynagrodzenia brutto pomniejszonego o płacone przez pracowników składki na ubezpieczenie społeczne.

Obliczanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne jest ważnym obowiązkiem, które trzeba wykonywać rzetelnie i nie wolno zaniedbywać. Coraz więcej przedsiębiorców prosi o pomoc w obliczaniu składek, ponieważ specjaliści zajmujący się tym na co dzień zrobią to szybko i bezproblemowo, a właściciel zaoszczędzi sporo czasu i stresu, gdyż nie będzie musiał się przejmować, że coś pójdzie nie tak.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments