Obniżony CIT 2017

0
(0)

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje nowa stawka podatku dochodowego od osób prawnych. Stawka podatku CIT została obniżona z 19% do 15%. Niższa stawka podatku obowiązuje małych podatników oraz przedsiębiorstwa rozpoczynające prowadzenie działalności. Warto wiedzieć, że małym podatnikiem jest przedsiębiorstwo, którego przychody ze sprzedaży w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro. Pozostałe podmioty nadal obowiązuje wyższa stawka podatku CIT.

Obniżony CIT 2017 jest dobrze przyjmowany przez polskich przedsiębiorców. Rząd wprowadzając preferencyjną stawkę podatku dochodowego od osób prawnych chce zachęcić do zakładania nowych firm, co przyczyni się do rozwoju gospodarczego, w ten sposób także chce wspierać rozwój małych firm.

My również zachęcamy do zakładania firm. Zmniejszenie stawki podatku jest do tego idealną okazją. Oferujemy zdalną rejestrację spółek dla osób z całej Polski. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz skontaktuj się z nami – pomożemy założyć Ci spółkę.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments