Opłata notarialna spółki z o.o.

0
(0)

Utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z kosztami, tak jak w przypadku otwierania każdego innego przedsiębiorstwa. Jednak zaletą tej spółki jest to, że koszty jej założenia są stosunkowo niskie, w porównaniu do innych form, które tak jak ona, zapewniają ograniczoną odpowiedzialność majątkową.

Jednym z kosztów, mającym bardzo duży wpływ na kształtowanie się ogólnego kosztu założenia takiej firmy, jest opłata notarialna spółki z o.o. Jej wysokość zależy od wnoszonego do spółki kapitału. Ten w przeciwieństwie do podobnych form działalności jest bardzo niski. Stąd też i taksa notarialna kształtuje się na niskim poziomie.

Opłata notarialna spółki z o.o. wnoszona jest w momencie sporządzania umowy spółki u notariusza, co spowodowane jest wymogiem notarialnej formy umowy spółki. Chociaż taksa notarialna jest istotnym kosztem, nie można zapomnieć o innych wydatkach wiążących się z założeniem tej spółki. Mowa tu opłacie za wpis do Rejestru Przedsiębiorców oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments