Opłata za rejestrację spółki z oo

0
(0)

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, są obecnie na rynku polskim jednym z najczęściej wybieranych form prawnych przedsiębiorstw. Wielu młodych przedsiębiorców decyduje się na otwarcie takiej spółki. Posiada ona wiele korzyści między innymi : w miarę niskie koszty założenia jej oraz nieograniczona odpowiedzialność spółki za jej zobowiązania.
Jeżeli zaplanowaliśmy otworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, musimy pamiętać o kosztach jakie wiążą się z tym. Opłaty są urzędowe oraz sądowe.
Znajdują się między innymi :

– wkład zakładowy ( jest to koszt pięciu tysięcy złotych )
– opłata za rejestrację spółki z oo, która wynosi sześćset złotych ( wliczone w niej jest oplata sądowa oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym)
– opłaty u notariusza ( za przygotowania umowy, sporządzenia jej odpisu, oraz za poświadczenie zgodności podpisu członka zarządu, ceny te wahają się od 190 zł w górę, ponieważ wszystko jest zależne od wysokości kapitału zakładowego. Należy do tej ceny doliczyć jeszcze VAT który wynosi 23%)
– wśród dodatkowych kosztów są jeszcze opłaty za potwierdzenie rejestracji na VAT ( sto siedemdziesiąt złotych) oraz podatek od czynności prawno-cywilnych 0,5% ceny wkładu zakładowego
Największym kosztem jest wkład zakładowy a następnie opłata za rejestrację spółki z oo. Niestety nie da się tego uniknąć.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments