Opłata za zmianę adresu spółki w KRS

0
(0)

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej bardzo ważna jest informacja na temat aktualnego adresu. Dzięki niej konsumenci wiedzą, gdzie mogą znaleźć daną firmę i jak najszybciej skontaktować się z przedsiębiorcą. Należy pamiętać, że zmiana adresu musi być odnotowana we właściwym rejestrze.

Podczas zmiany adresu trzeba:

  • zaktualizować informacje w KRS
  • powiadomić ZUS
  • powiadomić Urząd Skarbowy
  • powiadomić Urząd Statystyczny

Opłata za zmianę adresu spółki w KRS nie jest małym wydatkiem. Są to koszta wysokości 250 zł za znaczki sądowe oraz 250 zł za ogłoszenie zmiany w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (obowiązkowe opłaty). Zmiana adresu wymaga aktualizacji danych zawartych w KRS. W związku z tym trzeba złożyć prawidłowo wypełniony wniosek (KRS-Z3) do siedziby KRS. Na ostatniej stronie tego formularza nakleja się zakupione wcześniej w kasie sądowej znaczki.

Do wniosku KRS-Z3 trzeba dołączyć:

  • uchwałę zarządu o zmianie adresu spółki
  • potwierdzenie uiszczenia opłaty sądowej za ogłoszenie zmian w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
  • umowę najmu lokalu (nowego lokalu)

Ważną informacją jest podpis uprawnionej osoby na składanych dokumentach. Jego brak, bądź podpis osoby nieuprawnej będzie dla sądu nieważny, tym samym zmiana adresu spółki nie dojdzie do skutku. Prawidłowo złożone dokumenty będą skutkowały wydaniem postanowienia przez właściwy sąd. Trwa to ok. 1-2 tygodni. Jednak gdyby dokumenty zawierały błędy lub były niekompletne, sąd rejestrowy wezwie wnioskodawcę do uzupełnienia braków pod rygorem zwrotu wniosku.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments