Opłata za zmianę zarządu spółki w KRS

0
(0)

Każdy przedsiębiorca, który posiada własną spółkę, jest zobowiązany wpisać ją do KRS. Nie jest to skomplikowany proces, lecz wymaga on czasu. Wpisanie spółki do KRS jest konieczne, by spółka zyskała osobowość prawną. KRS – Krajowy Rejestr Sądowy jest rejestrem publicznym i jawnym, a dzięki temu każdy ma dostęp do informacji na temat organizacji do niego wpisanych(chyba, że szczególne przepisy prawa zabraniają ujawniania niektórych danych).
Jeżeli jednak chcemy dokonać jakichkolwiek zamian w KRS, musimy za to zapłacić.

Ile wynosi opłata za zmianę zarządu spółki w KRS?
Zmiany takie są darmowe tylko jeśli chodzi o spółkę, która podlega wpisowi do Rejestru dłużników niewypłacalnych. Jeśli podmiot należy do Rejestru przedsiębiorców, to opłata za zmianę zarządu spółki w KRS wynosi 250,00 zł. Taką samą kwotę zapłacimy jeśli nasza spółka podlega wpisowi do Rejestru przedsiębiorców oraz Rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Jeżeli natomiast chcemy dokonać zmiany zarządu spółki w Rejestrze Stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej opłata wynosi 150,00 zł.

Teraz już wiesz ile wynosi opłata za zmianę zarządu spółki w KRS. Jeżeli w dalszym ciągu szukasz odpowiedzi na jakieś pytanie – skontaktuj się z nami!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments