Opodatkowanie spółki komandytowej

0
(0)

Jak wszyscy wiedzą albo powinni wiedzieć to jedyne rzeczy jakie każdego człowieka nie ominą w życiu to śmierć i podatki. Zwłaszcza ta druga rzecz jest dla przedsiębiorców szczególnie ważna. Jeśli prowadzisz swoją działalność w formie spółki komandytowej to ważną rzeczą na, którą powinno się zwrócić uwagę jest opodatkowanie spółki komandytowej.

Spółka komandytowa nie jest objęta obowiązkiem płacenia podatku dochodowego podobnie jak większość spółek osobowych. Podatek ten obciąża jednak wspólników. Świadczeniem tym jest objęty dochód jaki wspólnicy otrzymują w wyniku podziału zysku zgodnie z swoimi prawami do jego części.

Spółki zobowiązane są jednak do płacenia podatków od towarów i usług (VAT) i akcyzy. Stawki podatku VAT obecnie wynoszą 23%, 8%, 5%, 0%. Ich wysokość zależy od rodzaju usługi lub towaru jaki sprzedajemy oraz wielkości przychodu z sprzedaży w ciągu roku. Możemy uniknąć jego płacenia jeżeli wielkości sprzedaży za dany rok nie przekroczy 150 tysięcy złotych.

Podatek akcyzowy (akcyza) nakładany jest na dane dobra, aby zmniejszyć ich spożycie lub gdy ich akumulacja jest zbyt wysoka (koszty wytworzenia są małe, a ich konsumpcja zbyt wysoka). Stawki mogą być ustalane kosztowo lub procentowo. Dla każdego towaru jest inna.

Chcąc czy nie chcąc podatki trzeba płacić. Jeżeli prowadzisz taką spółkę, a nie chcesz zawracać sobie głowy tematem “opodatkowanie spółki komandytowej” warto skorzystać z naszych usług. Na pewno Cię w tym wyręczymy.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments