Optymalizacja ZUS

0
(0)

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużymi obciążeniami narzuconymi na przedsiębiorstwo przez ustawodawcę.

Koszty związane z prowadzeniem firmy szczególnie na samym początku, a także obowiązkowe świadczenia na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to kwoty pieniężne, które mogą wystraszyć większość początkujących właścicieli podmiotów gospodarczych. Optymalizacja kosztów to szansa dla przedsiębiorcy na dynamiczniejszy i efektywniejszy rozwój firmy, a przy tym zminimalizowaniu kosztów, które można zainwestować w późniejszy postęp firmy.

Jednym ze sposobów na ograniczenie wydatków w firmie jest m.in. posiadanie dwóch wspólników w przypadku spółki z o.o. – podmiot z ograniczoną odpowiedzialnością nie płaci składek, jeżeli udziały posiada co najmniej dwóch przedsiębiorców w jednej firmie.

Innym wyjściem może być przeniesienie firmy za granicę w celu zwolnienia z płacenia podatków oraz przekwalifikowania się do opłacania ZUS w danym państwie, gdzie należność może mieć o wiele niższą kwotę.

Podsumowując, optymalizacja ZUS to jedno z rozwiązań z jakich korzystają właściciele firm, aby nie płacić dużych wydatków na rzecz różnego typu składek i zaoszczędzić pieniądze na późniejsze koszty związane np. z wynajmowaniem biura.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments