Pełna księgowość minusy

0
(0)

Pełna księgowość to bardzo zaawansowane narzędzie służące do ewidencji zdarzeń gospodarczych w firmie. W przeciwieństwie do księgowości uproszczonej jej zadaniem jest nie tylko wyliczanie należności podatkowych, ale także ukazanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Dzięki temu pozwala planować dalsze działania firmy oraz przewidywać skutki poszczególnych aktywności.
Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jeżeli przychody z tytułu ich działalności przekroczyły równowartość 2 000 000 euro.

Pełna księgowość minusy to przede wszystkim konieczność prowadzenia księgi rachunkowej. W dokumencie tym należy ująć zapisy zdarzeń gospodarczych, obrotów, sald, a także wykaz aktywów i pasywów. Prowadzenie księgi rachunkowej ustawodawca nakazał przekazać wykwalifikowanym w tym celu jednostkom, a więc księgowym bądź biurom rachunkowym. To z kolei jest bardzo kosztowne w związku z czym znacznie uszczuplają budżet, zwłaszcza początkujących przedsiębiorców.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments