Podatki w spółce komandytowej

0
(0)

Założyłeś spółkę komandytową a nie wiesz jakie podatki zobowiązany jesteś odprowadzać? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz wystarczy dobrze przeczytać artykuł a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Spółka komandytowa jest osobową spółką handlową, która nie posiada osobowości prawnej. A więc nie jest podatnikiem podatku dochodowego. Podatnikami są tylko wspólnicy spółki, czyli komplementariusze i komandytariusze. Przychód z udziału w zysku dla każdego wspólnika określa się indywidualnie, zwykle jednak wielkość udziałów wspólników zawarta jest w umowie.

Podatnicy będącymi osobami fizycznymi mają możliwość wyboru czy chcą rozliczać się według skali podatkowej ( 18%, 32% ) czy za pomocą podatku liniowego ( 19% ) jednakże wybór ten zależy od wysokości prognozowanego dochodu osiąganego z udziałów w zysku.

Odprowadzanie podatków to obowiązek każdego podatnika. Mimo tego, iż spółka komandytowa nie wlicza się w osobowość prawną, wspólnicy zobowiązani są odprowadzać odpowiednie środki pieniężne. Skoro wiesz już na jakich zasadach działają podatki w spółce komandytowej, zachęcamy do współpracy. Pomożemy Ci rozliczyć się z podatku oraz nie będziesz musiał na bieżąco sprawdzać aktualnych zasad rozliczania się.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments