Podpis elektroniczny

0
(0)

Od momentu upowszechnienia się Internetu coraz więcej spraw można załatwić drogą elektroniczną. Możliwa jest także rejestracja spółki online. Pojawia się jednak pewien kłopot, ponieważ nie wszyscy przedsiębiorcy posiadają podpis elektroniczny.

Ustawa o podpisie elektronicznym obowiązuje w Polsce od 2001 roku. Zgodnie z nią każdy obywatel i podmiot w naszym kraju może używać tego narzędzia w kontaktach z rozmaitymi firmami, urzędami czy instytucjami. Czym jest podpis elektroniczny? To nic innego jak odpowiednio przetworzony zbiór danych, które potwierdzają tożsamość konkretnego podmiotu lub prywatnego użytkownika.

W tym roku planowane jest, aby weszły w życie przepisy, które sprawią, że każdy przedsiębiorca chcący zarejestrować spółkę będzie musiał posługiwać się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP. To wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz formalnościami.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą otworzyć własny biznes jest rejestracja spółki już teraz. Pomoże to uniknąć dodatkowych kosztów jeśli zmiany w przepisach zostałyby wprowadzone.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments