Podpis elektroniczny

Od momentu upowszechnienia się Internetu coraz więcej spraw można załatwić drogą elektroniczną. Możliwa jest także rejestracja spółki online. Pojawia się jednak pewien kłopot, ponieważ nie wszyscy przedsiębiorcy posiadają podpis elektroniczny.

Ustawa o podpisie elektronicznym obowiązuje w Polsce od 2001 roku. Zgodnie z nią każdy obywatel i podmiot w naszym kraju może używać tego narzędzia w kontaktach z rozmaitymi firmami, urzędami czy instytucjami. Czym jest podpis elektroniczny? To nic innego jak odpowiednio przetworzony zbiór danych, które potwierdzają tożsamość konkretnego podmiotu lub prywatnego użytkownika.

W tym roku planowane jest, aby weszły w życie przepisy, które sprawią, że każdy przedsiębiorca chcący zarejestrować spółkę będzie musiał posługiwać się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP. To wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz formalnościami.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą otworzyć własny biznes jest rejestracja spółki już teraz. Pomoże to uniknąć dodatkowych kosztów jeśli zmiany w przepisach zostałyby wprowadzone.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments