Pomoc obcokrajowcom w założeniu spółki

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rozwiązanie z jakiego korzysta wielu przedsiębiorców. Taka forma prawna działalności gospodarczej zawiera wiele zalet, między innymi jest to ograniczona odpowiedzialność wspólników za długi spółki, odpowiadają oni jedynie co do wielkości wniesionego kapitału zakładowego. To bardzo ważne, ponieważ nie muszą się martwić o swój prywatny majątek. Dzięki temu jest bardzo często i chętnie otwierana.

W polskim prawie istnieje także możliwość otwarcia spółki przez obcokrajowców. Sam proces zakładania takiej działalności praktycznie niczym się nie różni. Należy tak samo złożyć odpowiednie i wymagane dokumenty w KRS, następnie ogłosić ją w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wpłacić minimalną kwotę kapitału zakładowego wynoszącą 5000 złotych. Zmianą może być podpisanie i utworzenie umowy spółki u notariusza, gdyż jeżeli przyszli właściciele nie znają jeżyka polskiego to niezbędny będzie tłumacz.
W przypadku rejestracji elektronicznej w systemie S24 nie jest już to takie proste. Wymagany jest numer PESEL, bez którego niemożliwe jest zakończenie całego procesu. Właściciel, który zameldowany jest na stałe w naszym kraju lub na okres przekraczający 2 miesiące otrzymuje swój numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności.

Nasza firma oferuje pomoc obcokrajowcom w założeniu spółki, w przejściu przez całą biurokratyczną część i w przebrnięciu przez skomplikowane prawo Polskie. Zapraszamy do kontaktu.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments