Postępowanie likwidacyjne spółki z oo

0
(0)

Postępowanie likwidacyjne spółki z oo zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Spółek Handlowych polega na zakończeniu bieżących interesów spółki, ściągnięciu wszelkich wierzytelności, spłaceniu obciążających spółkę zobowiązań, jak również upłynnieniu majątku.

Likwidacja spółki jest procesem, który etapowo kończy działalność spółki, co docelowo zmierza do rozwiązania spółki. Z chwilą, kiedy wspólnicy podejmą odpowiednią uchwałę, rozpoczyna się postępowanie likwidacyjne spółki z oo.

W pierwszej kolejności w ramach procesu likwidacji spółki, należy powiadomić sąd rejestrowy o przyjęciu uchwały wspólników odnośnie rozpoczęcia procedury. Następnie miejsce ma sam proces likwidacji, a więc w skrócie zakończenie wszelkich aktualnych spraw spółki.

W następnej kolejności należy w odpowiednim Sądzie Rejestrowym złożyć wniosek o zakończeniu postępowania likwidacyjnego. Wniosek ten wiążę się bezpośrednio z wykreśleniem spółki z rejestru. Ważne jest również to, aby poinformować właściwy Urząd Skarbowy o zakończeniu działalności, jak również przekazać odpis sprawozdania likwidacyjnego.

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments