Rachunkowość sp. z o.o.

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo często otwierana jest ze względu na niewielki kapitał zakładowy wymagany do utworzenia danej jednostki. Minimalny kapitał zakładowy w spółce z o.o. to zaledwie 5 tysięcy złotych, a więc aż 20-krotnie mniej niż w przypadku spółki akcyjnej.

Podmiotu tego jednak nie warto zakładać wyłącznie ze względów finansowych, ponieważ jego prowadzenie jest bardzo kosztowne. W związku z tym może okazać się że nie będziemy w stanie sprostać wszystkim opłatom.

Najbardziej kosztowną kwestią jest rachunkowość sp. z o.o.. Podmiot tej jest bowiem zobowiązany do prowadzenia księgowości pełnej, opartej na księgach rachunkowych. Dokumenty te z polecenia ustawodawcy muszą zostać przekazane specjalistom, a więc księgowym lub biurom rachunkowym. Usługi księgowe niestety wiążą się ze sporymi opłatami.

Jeżeli decydujemy się na prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. jej księgowość powinniśmy powierzyć jednak biuru rachunkowemu, ponieważ ich usługi będą niższe niż w przypadku zatrudnienia księgowego na etat.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments