Rejestracja sp. z o.o. sp. k

0
(0)

W wyniku połączenia dwóch rodzajów spółek handlowych powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. W przypadku utworzenia, rejestracja sp. z o.o. sp. k będzie opierała się początkowo na indywidualnym wypełnieniu dokumentów odnośnie spółki z o.o., w późniejszym czasie dla spółki komandytowej, dlaczego właśnie tak? Wynika to z posiadanej przez spółkę z o.o. osobowości prawnej, dzięki której wspólnicy nie odpowiadają swoim majątkiem osobistym za zobowiązania wobec wierzycieli.

W obu przypadkach rejestracja sp. z o.o. sp. k wymagać będzie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, aby uzyskać wpis w rejestr przedsiębiorców. Następną czynnością będzie nadesłanie dokumentów odnośnie ustalenia numeru REGON w Urzędzie Statystycznym oraz numeru NIP, VAT/VAT EU w Urzędzie Skarbowym. Po wykonaniu tych czynności spółka z o.o. może rozpocząć działalność gospodarczą. W czasie rejestracji spółki komandytowej ważne jest, aby dołączyć wszystkie dokumenty z poprzedniego procesu rejestracji.

Rejestracja sp. z o.o. sp. k zwykle trwa dość długo, chcąc oszczędzić czas, możesz zgłosić się do Nas. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakładaniu działalności gospodarczych potrafimy wybrać dla Klienta najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments