Rejestracja sp z oo przez internet

0
(0)

Rejestracja spółki z o.o.w sposób tradycyjny to długotrwały proces który, może ciągnąć się nawet kilka tygodni.
Istnieje jednak szybszy sposób – rejestracja spółki z oo przez Internet. Jest to uproszczony proces założenia spółki w trybie S24, który nie będzie trwać dłużej niż jedną dobę.

Jak zatem wygląda rejestracja spółki przez Internet?

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć decydując się na rejestrację spółki w ten sposób, jest wejście na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości.
Tam przed przystąpieniem do złożenia wniosku o rejestrację spółki, należy zarejestrować się. Po dokonaniu rejestracji możemy przystąpić do kolejnych kroków.
Jak wiemy spółka z o.o. musi mieć umowę w formie aktu notarialnego. Na stronie zostanie ona automatycznie wygenerowana, co powoduje ograniczenia, polegające na tym, że samodzielnie nie będziemy mogli sformułować jej treści. Zmniejsza to jednak koszty powstania spółki (umowa musi być spisywana u notariusza, który pobiera opłatę).
W tym trybie pokrycie kapitału zakładowego może mieć wyłącznie formę pieniężną. Wspólnicy od dnia wpisu do KRSu mają 7 dni na jego pokrycie.
Podczas rejestracji spółki przez Internet musimy liczyć się z poniesieniem opłat. Zostanie pobrana ona podczas wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego jak również przy ogłoszeniu spółki w Monitorze Sądowym.
Na koniec warto pamiętać o obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Płatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych jest spółka.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments