Rejestracja spółek z o.o. przez obcokrajowca

0
(0)

Na założenie działalności gospodarczej w Polsce z każdym rokiem decyduje się coraz większa ilość osób z zagranicy. W tym celu większość z nich decyduje się utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest tak, ponieważ podmiot ten wymaga niewielkiego wkładu na kapitał zakładowy. Co więcej, do założenia spółki z o.o. mają prawo niemal wszyscy, niezależnie od kraju swojego pochodzenia. Cel prowadzenia tego podmiotu również jest dobrowolny, o ile nie koliduje z przepisami prawa.

Tradycyjna rejestracja spółek z o.o. jest procesem czasochłonnym i wiążącym się z ogromną ilością formalności. Polscy obywatele od 2012 roku mogli w znacznym stopniu ograniczyć te niedogodności przeprowadzając rejestrację online. Aktualnie z systemu S24 skorzystać mogą również cudzoziemcy.

Rejestracja spółek z o.o. przez obcokrajowca przeprowadzona przy pomocy Internetu skraca proces ewidencyjny z kilku tygodni do zaledwie jednej doby. Co więcej, ogranicza ona również wiele opłat w tym taksę notarialną oraz koszty związane z pracą tłumacza przysięgłego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments