Rejestracja spółki z o.o. w ZUS

Rejestracja spółki z o.o. w ZUS to jeden z etapów na drodze do prowadzenia własnego biznesu.

Skrót ZUS oznacza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W celu zgłoszenia właściciela jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do ubezpieczeń społecznych należy w tym urzędzie złożyć wypełniony druk ZUS-ZPA lub jego zmiany. Aktualne i prawidłowe formularze warto pobrać ze strony ZUS-u. Po prawidłowym wypełnieniu dokumentów należy udać się do właściwego dla firmy urzędu. Tam dokonywana jest rejestracja spółki z o.o. w ZUS.

Płatnik tych składek, czyli w tym wypadku właściciel spółki podlega składkom na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe a także zdrowotne na takich samych zasadach, jak przedsiębiorcy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą. Ubezpieczenie chorobowe jest dla niego dobrowolne.

Prawidłowe wypełnienie dokumentów może dla niedoświadczonych sprawić trochę problemu. Warto przy tej czynności skorzystać z pomocy tych, który się na tym dobrze znają. Zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy zarejestrować Twoją firmę bezpiecznie, co pozwoli wkroczyć Ci na drogę do sukcesu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments