Rejestracja w trybie S24

0
(0)

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, daje wiele możliwości i korzyści. Jej główną zaletą jest ograniczona odpowiedzialność wspólników za jej zadłużenia. Oznacza to, że nie muszą oni ryzykować i spłacać długów swoim prywatnym majątkiem. Kolejnym bardzo ważnym plusem jest fakt, że wspólnicy mają znaczny wpływ na działalność.

Istotną korzyścią dla wielu przedsiębiorców jest możliwość rejestracji jej elektronicznie. W porównaniu do tradycyjnego papierowego sposobu rejestracja w trybie S24 jest o wiele łatwiejsza. Pierwszym krokiem, jest konieczność zarejestrowania się w specjalnym systemie udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości i założyć tam konto. Login i hasło będą służyć za wiarygodny podpis elektroniczny. Później trzeba wypełnić wniosek do KRS, który jest wysyłany automatycznie drogą elektroniczną.
Ostatnim już etapem jest sporządzenie umowy z wykorzystaniem wzorca.
Sposób ten jest także tańszy, ponieważ umowa nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Daje to możliwość zaoszczędzenia między innymi na taksie notarialnej.

W porównaniu do tradycyjnej, papierowej rejestracji, jest to bardzo wygodna forma. Znacznie szybsza, łatwiejsza i tańsza. Spółka może podjąć działalność gospodarczą nawet po dwudziestu czterech godzinach.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments