Rejestrowanie spółki bez notariusza

0
(0)

Co do zasady zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Usługi notarialne znacznie podnoszą koszty związane z zarejestrowaniem spółki, co jest ogromnym utrudnieniem dla początkujących przedsiębiorców. Z tego względu wielu z nich pyta nas czy rejestrowanie spółki bez notariusza jest możliwe?

Możliwość zarejestrowania spółki bez skorzystania z usług notariusza daje platforma rejestracyjna dostępna na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki niej potencjalny przedsiębiorca może już w zaledwie jedna dobę zarejestrować swoją działalność. Program na podstawie danych wprowadzonych do formularza opracowuje umowę spółki według określonego wzorca. Po złożeniu podpisów elektronicznych przez wspólników aplikacja przesyła umowę do KRS, gdzie w przeciągu najbliższych 24 godzin zostanie rozpatrzona.

Rejestrowanie spółki bez notariusza pozwala w zaledwie jedną dobę założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jednocześnie znacznie ograniczając koszty rejestracyjne.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments