Rozwiązanie spółki z o.o.

0
(0)

Zdecydowałeś się zrezygnować z dalszego prowadzenia własnej działalności gospodarczej?

Jak pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę likwidacja spółki to nic innego jak końcowy etap istnienia spółki. Prowadzenie firmy to duży obowiązek i odpowiedzialność, dlatego jednym z najczęstszych powodów rozwiązania spółki jest brak zysku lub dochodu, a także nie poradzenie sobie z samodzielnym jej prowadzeniem.

Rozwiązanie spółki z o.o. następuje w chwili wykreślenia jej z Krajowego Rejestru Sądowego. Kolejną czynnością jest spieniężenie jej majątku i zamknięcie wszystkich spraw przez nią prowadzonych.

Krokiem do wszczęcia procesu: „rozwiązanie spółki z o.o” jest uchwała wspólników, zatwierdzona protokołem notarialnym. Konieczne jest, aby zawrzeć nazwiska likwidatorów. Warto pamiętać, że rozwiązanie spółki z o.o nie następuje z dnia na dzień. Trzeba przejść przez cały uciążliwy proces jej likwidacji.

Jeżeli zdecydowałeś się zakończyć swoją działalność gospodarczą, wiedz że nie koniecznie musisz ją likwidować. Możesz sprzedać swoje udziały, gdyż istnieje wielu biznesmenów, którzy poszukują firmę, która prowadzi działalność gospodarczą.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments