Spółka komandytowa spółka z o.o

Przedsiębiorcy coraz to częściej próbują nowych rzeczy. Tym razem jest to spółka komandytowa spółka z o.o, w której komplementariuszem staje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Połączenie to służy przyszłym optymalizacjom podatkowym. Bo rzeczą jasną jest, iż początkowo koszty, aby utworzyć taki rodzaj działalności gospodarczej są wyższe, aniżeli w przypadku prowadzenia tylko jednej formy.

Mimo zjednoczenia obu form, spółka komandytowa spółka z o.o posiada odrębną księgowość, tzn. w większości przypadkach księgują swoje operacje w Księgach Handlowych.

Wszystko było by prostsze, gdyby istniała możliwość zarejestrowania ich wspólnie, ale niestety każda ze spółek musi zostać osobno zarejestrowana w KRS. Podobnie w sytuacji podatkowej.

Jak widać koszty rosną i rosną, ale biorąc pod uwagę przyszły rozwój przedsiębiorstwa i wiążące się z tym odprowadzane podatki to z pewnością przedsiębiorcy osiągną swój cel, aby zoptymalizować koszty podatkowe.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się coś więcej na temat: spółka komandytowa spółka z o.o to chwyć za telefon i zadzwoń. Nasi konsultanci udzielą Ci informacji, a w dodatku pomogą uporać Ci się z trudnym procesem jakim jest rejestracja spółek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments