Spółka z o.o. dla cudzoziemców w Polsce

0
(0)

Według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, cudzoziemiec znajdujący się na terenie Polski może prowadzić własną działalność wyłącznie w postaci spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, akcyjnej oraz z ograniczoną odpowiedzialnością.

Cudzoziemcem według aktów prawnych jest:

  • osoba nie posiadająca obywatelstwa polskiego,
  • osoba prawna mająca siedzibę za granicą,
  • spółka wyżej wymienionych osób, nie posiadająca osobowości prawnej,
  • osoby prawne i spółki handlowe, nie posiadające osobowości prawnej, mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Spółka z o.o. dla cudzoziemców w Polsce jest najpopularniejszą formą zakładania ich biznesów. Jej założenie jest stosunkowo proste, gdyż może być założona przez każdy podmiot z wyjątkiem innej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
    Umowa oraz akt założycielski spółki koniecznie musi być zawarty przed polskim notariuszem w formie aktu prawnego. Jeżeli przyszli wspólnicy nie znają języka polskiego konieczny jest tłumacz.

    Spółka z o.o. dla cudzoziemców w Polsce praktycznie niczym nie różni się od zakładanej przez rodowitego obywatela. Należy złożyć dokładnie te same wnioski oraz dokumenty do odpowiednich instytucji. Jedyne utrudnienia obcokrajowiec może napotkać podczas próby rejestracji spółki przez Internet, ponieważ wymagany jest numer PESEL.

    Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

    Oceń nas!

    Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

    Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

    Subskrybuj
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments