Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – kapitał

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – kapitał początkowy w tej spółce stanowi jedną z największych jej zalet. Przepisy dotyczące tej formy działalności jasno określają wysokość kapitału. Jest on jednak stosunkowo niski w porównaniu do pozostałych form spółek. W innych spółkach takich jak akcyjna czy komandytowo-akcyjna, minimalny kapitał początkowy wynosi od 50000 do 100000 złotych.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – kapitał początkowy w dużym stopniu wpływa na koszty założenia tego przedsiębiorstwa. Od jego wysokości zależy taksa notarialna, która przy zakładaniu tej formy działalności jest największym kosztem. Niewielki wymagany kapitał powoduje że, koszty związane z założeniem tej spółki są również stosunkowo niskie w porównaniu z innymi spółkami.

Spółka ta ze względu na zalety takie jak niski wymagany kapitał oraz stosunkowo niewielkie koszty założenia warta jest przynajmniej zastanowienia. Podejmując decyzje o formie w jakiej będzie się prowadzić własny biznes należy wziąć pod uwagę spółkę z o.o. ponieważ może to przynieść wiele korzyści.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments