Spółki wady i zalety

0
(0)

Najpopularniejszą formą działalności w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zanim jednak zdecydujesz się na poprowadzenie firmy w takiej postaci szczególną uwagę powinieneś zwrócić na tej spółki wady i zalety.

Podstawową zaletą tego podmiotu jest ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, która nie naraża prywatnego majątku wspólników w przypadku gdy ich firma wpadnie w problemy finansowe. Innym atutem tej jednostki jest niewielki kapitał zakładowy wymagany do jej utworzenia, jest to zaledwie 5 tysięcy złotych. Jako następną zaletę można wymienić fakt, że spółka ta może zostać założona przez niemal każdego w każdym prawnie dopuszczalnym celu. Nie może jej zarejestrować wyłączna inna jednoosobowa spółka z o.o.

Niestety wszystko ma dwie strony i tak jest również z przypadku spółki z o.o. Jej największą wadą jest procedura rejestracyjna, która jest długa i przepełniona problematycznymi formalnościami. Spółka z o.o. zobowiązana jest też do prowadzenia księgowości pełnej, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Kwestią na którą jednak najbardziej narzekają przedsiębiorcy decydujący się na poprowadzenie firmy w formie tego podmiotu jest jest podwójne opodatkowanie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments