Sporządzanie deklaracji PIT za 2015

0
(0)

Zakończenie roku podatkowego oznacza dla każdego przedsiębiorcy rozliczenie uzyskanych dochodów. Jak wygląda sporządzanie deklaracji PIT za 2015 rok? Jakie formularze należy wypełnić, aby prawidłowo rozliczyć się z urzędem?

To jaką deklarację powinien wypełnić przedsiębiorca zależy od tego w jaki sposób prowadzona jest jego działalność gospodarcza. Deklaracja PIT-28 jest przez podatników, którzy zdecydowali się opodatkować swojego przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Opodatkowanie działalności kartą podatkową zobowiązuje przedsiębiorcę do sporządzenia deklaracji na druku PIT-16A. Przychody opodatkowane podatkiem liniowym nakładają obowiązek złożenie formularza PIT-36L. Z kolei druk PIT-4R wykorzystywany jest do wykazania zaliczek na podatek pobieranych i opłacanych przez podatników (np. pracowników). Jeśli w swojej firmie przedsiębiorca zatrudnia pracowników, musi pamiętać, aby złożyć imienną informację o rocznych dochodach pracownika i zaliczkach pobranych na podatek dochodowy przez płatnika. W tym celu wykorzystuje on formularz PIT-11.

Niejednemu przedsiębiorcy sporządzanie deklaracji PIT za 2015 rok może sprawić trudność, zwłaszcza jeśli nie jest on zapoznany z najnowszymi przepisami. Warto zatem nadrobić zaległości w lekturze lub udać się po pomoc do biura rachunkowego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments